Spor46.com
HV
29 MAYIS Pazartesi 05:12

Kahramanmaraşspor, Altyapı ve Mehmet Balduk

Serdar Bursalı
Serdar Bursalı

Kahramanmaraşspor'un transfer yasağını kaldırmak için 250 Bin lira para gerekiyordu ve transferin kapanmasına da 1 haftadan az kalmıştı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızda efsane Başkan Mehmet Balduk'tu bende Ticaret ve Sanayi Odası Basın Müşaviriydim.

Mehmet Balduk "Ben transfer hovardalığına para vermem. Düşecekse de kalacaksa da bizim çocuklar oynayacak. Transfer kapanınca seni çağıracağım"dedi. Transfer kapandı ve Kahramanmaraşspor transfer yasağı ile lige başladı.

Başkan Mehmet Balduk, Kahramanmaraşspor'lu gençlerin mecburen A Takıma çıkarıldığı kadronun tüm maçlarına prim açıkladı. O dönem KMTSO Yönetim Kurulu üyesi sevgili ağabeyim Sermet Çuhadar ile birlikte her hafta kendi ellerimizle bizim çocuklara primlerini teslim ettik. Ligin kalan maçlarında Kahramanmaraşlı genç takım oyuncuları o sezon harikalar yarattılar. Bizim çocuklar o sezon daha lise yaşlarında hem para kazandılar hem de en yakın rakibine 12 puan fark atarak takımı ligde tuttular. 

Demek ki güven, destek ve motivasyon bir araya geldiğinde şehrimizin çocukları inanılması güç başarılara imza atabiliyorlar. Bizler ne zaman kendi özümüze döneriz ve temelden bir organizasyon kurarız o zaman alınmayan hiç bir başarı kalmaz. Eskiden günümüze Kahramanmaraş'ın çocukları her zaman ikinci hatta üçüncü plana atıldılar. Sen debizdensin diyen bizim evlatlarımızı itti ve dışarı attı. Çok futbol sohbeti ortamımız oldu. Hele de ömrü memleket ve Kahramanmaraşspor diye diye geçen yüzlerce ağabeyle. Memleketin hafızası olanlardan saatlerce sıkılmadan dinledik memleket mücadelesini. Ne gerçek mana da onlara hak ettiği değeri verebildik ne de ayakta durmaları için hak ettikleri imkanı sağladı. Kırılan, küsen çocuklarımızın hayal gücünü yok ettik. Onlara hayal kurmayı haram ettik. Nice yetenekler gelip geçti. Biz hala kaldığımız yerdeyiz. Nur içinde yat Mehmet Balduk, bize bir çok ders verdiğin gibi memleketin çocuklarının ufkunu ve önünü nasıl açtığını da gösterdin ama görmediler görmüyorlar. Dilerim o günlerin ızdırabını ve çilesini çekenler gün gelir şehrin çocuklarına hak ettikleri değeri verirler. 

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI