Spor46.com
HV
08 HAZİRAN Perşembe 21:39

THF maçları erteledi! Şimdi Gözler TFF'de

Türkiye'de futbol, basketbol, voleybol, hentbol maçları corona virüs nedeniyle seyircisiz devam ediyor. İlk kez Hentbol Federasyonu liglere ara verme kararı aldı. Peki takvim nasıl işleyecek? Açıklamalar ve detaylar haberimizde

Gündem
THF maçları erteledi! Şimdi Gözler TFF'de
"

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bir numaralı gündem maddesi haline gelen koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede spor müsabakaları ertelendi.

Öte yandan ülkemiz liglerinin durdurulmaması, bunun yerine seyircisiz oynatılma kararının verilmesi tartışmalara yok açmıştı. Türkiye'de ilk kez bir spor branşı, liglerin ertelendiğini açıkladı.
Türkiye Hentbol Federasyonu corona virüsü nedeniyle liglere ara verme kararı aldı.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) resmi internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
Yapılan açıklamada "Bakanlığımız tarafından koronovirüs konusunda alınan tedbirler doğrultusunda 21 Mart 2020 tarihinde Erkekler Süper Lig 18. Hafta maçları oynanacaktır. 18 Mart 2020 tarihi itibariyle üst liglerimiz (Süper Lig) hariç; Kadın- Erkek Türkiye Kupası, 1. Lig, 2. Lig, Bölgesel Lig ve play-off müsabakalarımız ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Bakanlığımız tarafından Covid-19 adı verilen koronovirüs konusunda spor organizasyonları ve projeleriyle ilgili alınan tedbirler ve yapılacak iş ve işlemler bildirilmiştir.
Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde çıkarak yaygınlaşan koronovirüs vakasına Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) güncel verilerine göre dünya genelinde 146 ülkede 164.837 kişide rastlanılmış ve bunların 6.470' i ölümle sonuçlanmıştır. Bu yüzden yüksek bulaşıcı özelliği ve kesin tedavi yöntemlerinin henüz tam olarak tespit edilememesi nedeniyle virüsün yaygınlaşmasının önlenmesi maksadıyla Bakanlığımızca insan sağlığına verdiğimiz öncelik doğrultusunda spor müsabakaları ve projeleriyle ilgili bir takım yeni tedbirler alma ihtiyacı zaruri hale gelmiştir.
18 Mart 2020 tarihi itibariyle üst liglerimiz (Süper Lig) hariç; Kadın- Erkek Türkiye Kupası, 1. Lig, 2. Lig, Bölgesel Lig ve play-off müsabakalarımız ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…" ifadeleri kullanıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR