Spor46.com
HV
29 MAYIS Pazartesi 05:55

TFF'den anlamlı kampanya her kart fidan dikilecek!

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan anlamlı bir adım geldi. Liglerde her sarı sart için 1 kırmızı kart için kulüpler 5 fidan dikilmesi kararlaştırıldı.

Süper Lig
TFF'den anlamlı kampanya her kart fidan dikilecek!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) liglerde görülen kartlar için anlamlı bir kampanya başlattı. Geleceğimiz için TFF Orman Projesi başlığıyla yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 29.07.2021 tarihli toplantısında, 2021-2022 futbol sezonundan başlamak üzere, liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar vermiştir" denildi. 

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: 

"Ülkemizin geleceğine nefes olması için zarar gören ormanlarımızı yeşertmeyi, tabiatı korumayı ve Türkiye’nin güzelliklerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında fidan dikilecek alanlar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecektir.

TFF olarak son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Söndürme çalışmalarına katılan görevli, personel ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ederiz."

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR