Spor46.com
HV
22 MART Çarşamba 09:39

STAD SORUNU GEÇİCİ ÇÖZÜLDÜ!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından "Spor Alanı Güvenlik Sertifikası" verilmediği gerekçesiyle maçlara kapanması kararı alınan Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu, yapılan görüşmeler neticesinde sezon sonuna kadar maçların oynanmasına karar verildi.

Voleybol
STAD SORUNU GEÇİCİ ÇÖZÜLDÜ!
"

Kentte, 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Kahramanmaraşspor ile Spor Toto 3. Lig takımlarından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor'a ev sahipliği yapan 12 Şubat Stadyumu, Valilik İl Spor Güvenlik Kurulunun "Spor Alanı Güvenlik Sertifikası" verilemeyeceğine dair yazısının ardından TFF stadı maçlara kapattı.

Yapılan görüşmeler sonrasında TFF, stadyumda futbol müsabakalarının sezon sonuna kadar oynanması için devam karar verdi.

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 12 Şubat Stadyumu için TFF'ye girişimde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında 12 Şubat Stadının futbol müsabakalarına kapatıldığına dair haberler çıkması üzerine, Kahramanmaraş Valiliğince Türkiye FutbolFederasyonuna yazı yazılarak stadın kullanıma açılması konusunda girişimde bulunulmuştur" ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraşspor Başkanı Fatih Ceyhan ise Türkiye'de 2. Lig takımlarının oynadığı en iyi stadyumlar arasına 12 Şubat Stadyumu'nun yer aldığını söyledi.

Ceyhan, 21 Ağustos'da Valilik İl Spor ve Güvenlik kurulu tarafından stadyumun eksikliklerininTFF'ye bildirildiğini, ancak son kararın her hangi bir işlem yapılmadan 20 Şubat günü tekrarTFF gönderildiğini belirterek, "Bu kararı gören TFF maç oynamaz kararı veriyor. Ancak önceki kararla aynı olduğu anlaşılınca, tekrar sahayla ilgili sorun olmadığı belirtildi" diye konuştu.

Konuyla ilgili hiç kimsenin art niyetinin olmadığını düşündüğünü ifade eden Ceyhan, şunları kaydetti: "Sezon bitimine yakın 5 maç kala böyle bir kararın çıkması bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Burada yapılması gereken sezonun kapanmasının ardından gerekli çalışmaların yapılması ve gerekse tadilat gerekse de yeni bir stadyum yapılması gerekli olup olmadığına dair karar vermeleri gerekiyor. Bu sorun tekrar karşımıza çıkmamalıdır."

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada da "Bugün yapılan görüşmeler neticesinde Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor müsabakalarını 12 Şubat Stadyumu'nda oynanmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR