Spor46.com
HV
22 MART Çarşamba 10:05

K.MARAŞSPOR’UN “1.3 MİLYON”LUK ZAFERİ

Kahramanmaraşspor yönetimi Hülya Kenger’in alacaklı olduğunu iddia ettiği 1.3 milyonluk davayı kazandı ve alacak iptal edildi. Kahramanmaraşspor 1.3 milyonu ödemekten kurtuldu.

Voleybol
K.MARAŞSPOR’UN “1.3 MİLYON”LUK ZAFERİ
"

2008 yılında dönemin yönetimi tarafından 350 bin ve 650 bin liralık iki senet alan ve bu senetleri alacaklı olduğu iddiasıyla TFF nezdinde icra ve haciz işlemi yaptıran Hülya Kenger bu zamana kadar bu senetlerden dolayı 1 milyon 750 bin civarından bir parayı Kahramanmaraşspor’dan tahsil etmişti. Bu da 650 bin liralık senet ve bu senedin % 25 gibi uçuk bir faizle ödendiği anlamına geliyor. Diğer 350 bin liralık senedi de tahsil etmek için icraya koyan Hülya Kenger ve avukatları bugün 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın sonucuyla büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Bu davayı Hülya Kenger kazansaydı Kahramanmaraşspor Hülya Kenger’e 1.3 milyon lira daha para ödemek zorunda kalacaktı. Ayrıca dava sonucunda Mahkemenin hakimi Hülya Kenger’i 140 bin lira da tazminat ödemeye mahkum etti.

Yaklaşık 3 yıldır süren dava sonucunda Kahramanmaraşspor muhasebe kayıtlarında ve kongre ibralarında adı geçmeyen bu senetlerden 350 bin lira ana paralı ve faiziyle 1.3 milyon lirayı bulan paranın haksız ve hukuka aykırı olduğunu kanıtladı ve davayı kazandı. Dava sonucunda Kahramanmaraşspor Hülya Kenger’e 1.3 milyon lira ödemekten kurtuldu. Hülya Kenger’in daha önce tahsil ettiği ana parası 650 bin lira olan ve faiziyle 1 milyon 750 bin lirayı bulan senet içinde mahkeme devam ediyor. Kahramanmaraşspor bu davayı da kazanırsa Hülya Kenger’in tahsil ettiği 1 milyon 750 bin lira yasal faiziyle birlikte Kahramanmaraşspor’a geri ödenecek.

Konu hakkında Avukatı Abdullavahap Göçer ile birlikte Adliye önünde açıklama yapan Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, “Bugün Kahramanmaraşspor’umuzun geleceği için önemli bir gün. Yaklaşık 3 yıldır süren dava sonucunda bu zamana kadar Kahramanmaraşspor’un kasasından 1 milyon 750 bin lira gibi bir rakam çıkan Hülya Kenger davasında kulübümüz bu haksız ödeme konusunda ileride ödemek zorunda kalacağı 1.3 milyonluk bir yükten kurtuldu. Kulübümüzün kayıtları varlığı kanıtlanamayan bu haksız senetlerden biri olan ana parası 350 bin lira ve % 25 faizi ile birlikte 1.3 milyonu bulan bu senedin karşılığının olmadığı mahkeme tarafından karara bağlandı. Kulübümüz ileri de ödemek zorunda kalacağı bu parayı ödemekten kurtuldu ve Hülya Kenger’e senedin % 40’ı kadar yani 140 bin liralık tazminat ödeme hükmü verildi. Ama bu ilk raundu hamdolsun haklı olan taraf kazandı. Şimdi sıra ikinci senette o da tahsilatı yapılan bu zamana kadar haksız bir şekilde Kahramanmaraşspor’umuzdan tahsil edilen ana parası 650 bin faiziyle birlikte 1 milyon 750 bin lira gibi bir ödemeyi geri almak için dava sürüyor. Bugün ki mahkeme kararı devam eden mahkeme içinde emsaldir. Zaten aynı kişi tarafından tahsil edilen diğer senettir. Adalet yerini buldu. Haksız yere kulübümüze yaklaşık 3 milyona mal olan bu iki senetten birinden kurtulduk. Diğerini de kazanacağız ve Kahramanmaraşspor’umuz yüce Türk mahkemeleri sayesinde bu haksızlıktan alnının akı ile kurtulmuş olacak. Yüce Türk adaletine ve büyük emek veren avukatımız Abdulvahap Göçer’e sonsuz teşekkür ediyorum”dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR