Spor46.com
HV
22 MART Çarşamba 10:13

Kahramanmaraş'lı Sporseverlere Kötü Haber: Stadyum İhalesine Talip Çıkmadı!

Stadyum alanlarında devam eden dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Güngör, “Hanefi Mahçiçek Stadyumu yerine yeni inşa edeceğimiz stadyum ve spor kompleksi için projemizi hazırladık. 9 Kasım tarihinde ihalemizi gerçekleştirdik ancak istekli olmadı. Süreci yeniden başlattık. İnşallah Ocak ayına kadar yeni ihalemizi gerçekleştirmiş olacağız. UEFA standartlarında olacak stadyumu şehrimize kazandıracağız” dedi.

Futbol
Kahramanmaraş'lı Sporseverlere Kötü Haber: Stadyum İhalesine Talip Çıkmadı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehre kazandırılacak olan yeni stadyum ve spor kompleksinde devam eden süreçlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Hayrettin Güngör, “Şehrimizde 12 Şubat ve Hanefi Mahçiçek Stadyumlarımızın bulunduğu alanda Gençlik ve Spor Bakanlığımız iş birliğiyle dönüşüm çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Gaziantep Yolu üzerinde bulunan Hanefi Mahçiçek Stadyumu yerine yeni inşa edeceğimiz stadyum ve spor kompleksi için projemizi hazırladık. 9 Kasım tarihinde ihalemizi gerçekleştirdik ancak istekli olmadı. Süreci yeniden başlattık. İnşallah Ocak ayına kadar yeni ihalemizi gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

Yeni Süreç Başlatıldı

Bölgenin spor kompleksine dönüştürüleceğini de açıklamalarına ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “120 dönümlük alanı spor kompleksine dönüştürüyoruz. Bölgede amatör spor sahaları, bireysel spor salonları, yürüyüş yolları, olimpik havuz ve tesisler de yer alacak. Yeni stadyumumuz UEFA standartlarında olacak. Yeni ihale için de süreci hemen başlattık. Şehrimize yakışır bir stadyum inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Fethi Pınarbaşı 4 ay önce
Şehrimize yakışan 15.000 kişilik bir stadyum değildir.

Bu süperlig hedefi olmamak denetir.

Bu şehir bir büyük şehirdir.

Etrafını saran komşuların stadyumlarına bakınız. Hangi ilde 15.000 kişilik stadyum vardır .

Hiç olmazsa genişletilmeye müsait bir proje olsun ki ihtiyaç duyulduğunda büyütülebilsin.

Stadyumun ismi ise kesinlikle arena felan olmamalı ve 12 Şubat Er Meydanı olmalıdır

Saygılar
ÇOK OKUNANLAR