Spor46.com
HV
22 MART Çarşamba 10:24

EDELER GRUBU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Kahramanmaraşspor Edeler Taraftar Grubu hafta sonu yaşanan olaylar üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Voleybol
EDELER GRUBU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
"

Hafta sonu 12 Şubat stadyumunda Oynanan Kahramanmaraşspor – Şanlıurfaspor maçında tribünlerde yaşanan istenmeyen olaylardan dolayı Edeler Taraftar Grubu Kervanhan’da Düzenlediği basın toplantısında Yaşanan olayları tasvip etmediklerini söylediler.

Edeler Grubu Yayınladığı Basın Açıklamasında;

Sevgili basın mensupları, Pazar günü ilimiz 12 Şubat stadında oynanan Kahramanmaraşspor – Şanlıurfaspor maçı öncesi ve sonrası olaylar çıktı. Biz Kahramanmaraşspor taraftarı olarak her zaman şiddete ve küfüre hayır dedik. Ama Pazar günü ilimize gelen Şanlıurfaspor taraftarları otobüslerden iner inmez direk Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda büyük payı olan şehrimizin değeri Sütçü İmam’a ağza alınmayacak küfürler edildi ve Maraton tribünü altındaki Edeler grubu taraftar derneğimize doğru taşlar atılmıştır.

O ana kadar sakin bir şekilde duran taraftarlarımız tahrik edildi ve emniyet güçleri burada Kahramanmaraşspor taraftarlarına şiddet uygulamıştır. Stad içerisine giren Şanlıurfaspor taraftarları girer girmez koltukları kırmışlardır ve maytap atıp bir polis arkadaşımızı yaralamışlardır. Taraftarlarımızı tahrik etmişlerdir. Kahramanmaraş Emniyeti bunlara göz yummuştur. Bizlere kendi evimizde deplasman taraftarı gibi davranmışlardır.

Şanlıurfaspor taraftarları stadyuma alınırken üzerleri hiç aranmadan alınmıştır. Turnikeleri kırıp toplu şekilde girmişlerdir. Stad içine o kadar taş ve maytabın girmesi akıl işi değildir.Maçtan sonra 2 saate yakın stada bekletilip stadın yeşil zeminine hangi hakla girdirilip orta sahaya bayrak diktirilmiştir.

Oysa ki bizim Kahramanmaraşspor taraftarlarımız ellerinde güney kale arkası bileti olduğu halde Emniyet güçleri tarafından güvenlik sorunu olduğu söylenmiştir. Kahramanmaraşspor taraftarlarının 90 dakika tribünlerini kameraya çekip neden bu kadar tahrik edildiğini anlamakta güçlük çekiyoruz.

Biz bu şehirde Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Çerkeziyle yaşıyoruz. Biz Ne bölücüyüz ne de ırkçıyız….

SAYGILARIMIZLA EDELER GRUBU

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR