Spor46.com
HV
30 MAYIS Salı 00:53

Bakan Kasapoğlu'ndan Kahramanmaraşspor'a teşekkür. Önerisine Sıcak Bakıyor!

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu bugün 2. Lig ve 3. Lig Başkanları ile konferans yaptı. Toplantı da Kahramanmaraşspor Başkanı Ceyhan'ın önerisine teşekkür geldi.

Gündem
Bakan Kasapoğlu'ndan Kahramanmaraşspor'a teşekkür. Önerisine Sıcak Bakıyor!
"

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, 2. Lig ve 3. Lig Kulüp Başkanları ile konferans üzerinden toplantı yaptı. Liglerin kaderinin belirlenme süreci ile ilgili yapılan toplantıda çok önemli notlar çıktı. 2. Lig ve 3. Lig Kulüplerinin önceden yaptıkları görüşmelerin sonuçlarının da Bakan Kasapoğlu'na iletildiği toplantı da söz alan PİSERRO Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan, Kulüplerin %70 lik kısmının mevcut koşullarda masrafları karşılamanın imkansız olduğu yönünde ve liglerin mevcut hali ile sona ermesi gerektiği görüşü iletildi. Toplantı da önemli bir öneri de bulunan Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan, "Kulüplerimiz mevcut sosyal mesafe ve pandemi önlemlerini mali anlamda kaldırması imkansız. Mesela her deplasmana iki otobüs gidilmesi gerekiyor. Otellerde her oda da tek oyuncu kalması gibi tesislerde her oda da bir oyuncu kalması gibi zorunlu önlemler var. Bu önlemleri şuanda alt liglerde bulunan takımların büyük bir kısmının karşılaması imkansız. Tesisler de yeterli değil. Ciddi gelirleri olmayan ve borçlu olan kulüplerin de durumu göz önüne alındığında liglerin bitirilmesi görüşü hakim. İlk sırada yer alan takımların üst lige çıkması playoff maçlarında da bir merkezde maç oynanması ve şampiyon sayılan takımlardan sonra ilk 9 takımların da dahil olacağı bir playoff grubu oluşturulması ve yayın gelirleri nedeniyle Süper Lig ile 1. Ligin oynanmasının daha doğru olduğu önerildi."dedi.

TFF VE SPOR BAKANLIĞI ÖNERİYİ OLUMLU KARŞILADI!

Bu kritik toplantı içerisinde Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Kulüplerin önerilerini olumlu bulduklarını ve bunu değerlndireceklerini iletti. Bakan Kasapoğlu ayrıca önceki toplantı da önemli önerilerle iki durumda da fikir ile katkıda bulunan Kahramanmaraş'a ve Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan'a teşekkür etti. Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığının yapılacak son görüşmelerin ardından nihayi kararını kısa sürede vermesi bekleniyor. 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR