Spor46.com
HV
30 MAYIS Salı 00:01

Akan, Stratejik bir maç oldu

PİSERRO Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Bülent AKAN, Etimesgut Belediyespor maçı bizim için stratejik bir maç oldu.

TFF 1.Lig
Akan, Stratejik bir maç oldu
"

Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Bülent Akan , 2-1 kazandıkları Etimesgut bld spor karşılaşması hakkında konuştu. “Maça çok iyi hazırlanmıştık” diyen deneyimli teknik adam, “Kazandığımız için mutluyuz” dedi.

TFF 2.Lig kırmızı Grup 21. Hafta müsabakasında deplasmanda Etimesgut belediye sporu 2-1’lik skorla geçen Kahramanmaraşspor teknik patronu Bülent Akan , oyuncularını tebrik etti ve galibiyeti taraftara armağan etti.

“BİZİM İÇİN STRATEJİK BİR MAÇ OLDU”
Takım olarak Etimesgut maçına çok iyi hazırlandıklarını belirten Akan , “Rakibin artılarını ve eksilerini iyi analiz etmiştik. Etimesgut kendi sahasında ayağa iyi pas yapan, kanat varyasyonlarını iyi yapan ve sentetik sahayı avantaja çeviren iyi bir takımdı. Bizde hafta başından bu yana yaptığımız çalışmalarda bu konu üzerinde durduk. Maçın genelinde rakip topla daha fazla oynayan taraf olarak görünse de bizim stratejimiz 2. Bölgede bekleyip hızlı oyunla 3. Bölgeye atacağımız sızma toplarla sonuca gitmekti ve bunu başardık. Son 10 dk rakibin şuursuzca doldur boşalt oyununu doğru pozisyon alarak ve iyi mücadele ederek savuşturduk. Bu tarz durumlarda daha çok pas yapıp topun bizde kalmasını sağlamalıyız. Pas oyunumuzu ve hücumda savunmada geçişleri geliştirmemiz gerekiyor zamanla çok daha iyi olacak diye düşünüyorum.
Bizim için stratejik bir maç oldu. Play-off hattına yaklaşmak için mutlak kazanmamız gereken bir maçtı. Güzel bir galibiyet aldık Kazandığımız için mutluyuz. Oyuncularımı tebrik ediyor her zaman yanımızda olan başta başkanımız Sayın Fatih Mehmet Ceyhan’a, yöneticilerimize, kulüpte görev yapan idari ve yardımcı mesai arkadaşlarımıza,
taraftar gruplarımıza ve basınımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR