ERDEK’TE K.MARAŞ RÜZGARI!

Kahramanmaraşspor’un kamp yaptığı Erdek’te Kahramanmaraş damgası vardı. Tam bir Anadolu beyefendisi Hamdi Kutaş’a misafir olduk.

ERDEK’TE K.MARAŞ RÜZGARI!
ERDEK’TE K.MARAŞ RÜZGARI! Serdar BURSALI
Advert

Bundan tam 35 yıl önce Kahramanmaraşlı bir iş adamının çağrısına kulak vermiş ve henüz 28 yaşındayken Erdek’e yerleşmiş. Erdek’e gelmiş ama tabi ki yalnız değil. Burada kurduğu iş yerine ekmeğini paylaşmak, kendine yoldaş yapmak için 18 Kahramanmaraşlı ustayı da beraberinde getirmiş. Kişiliği, yardım severliği ve örnek bir Kahramanmaraşlı olmanın sorumluluğunu hep taşımış. Yıllar yılları kovalarken Erdek’te nam salmış Hamdi Kutaş, İstanbul’dan, Bursa’ya, Ankara’dan, Bodrum’a kadar ismi yürümüş. Hamdi Ustanın marifetli elleri ve eşsiz sohbeti için uzaklardan çıkıp gelmişler. Yolu yakına düşen bütün Kahramanmaraşlılar namı değer Hamdi usta’ya (Hamdi Kutaş)misafir olmuş. Yardım sever ve gönlü zengin olan Hamdi amcamız yerel gazetelerde de sayfa sayfa haber yapılmış. Kazı ekiplerinden tutunda sıcak bir selam verene kadar herkese ikramlarda bulunmuş. Kahramanmaraşspor’un Erdek’e geldiğini duyan Hamdi Kutaş, Erdek ile yakın ilişkileri olan Kahramanmaraşlı değerli iş adamlarından Sermet Çuhadar’a ulaşmış ve Kahramanmaraşspor kafilesini misafir etmek istemiş. Sevgili Sermet Çuhadar beni aradı ve Hamdi Usta’nın göğsümüzü kabartan davetini iletti. Gidelim selam verelim, kelam edelim dedik. Teknik direktörümüz Yılmaz Özlem ve Taner Öcal ile Kulüp Müdürümüz Numan Polat eşliğinde Erdek'in merkezinde bulunan Hamdi Usta'nın mekanına ulaştık. Ne güzel yapmışız. Tek kelime ile örnek bir insan tanıdık. Futbolcularımız maça çıkacağı için gidemedi ama biz bu nazik daveti geri çevirmedik. Hamdi usta kendi elleriyle ve özenle hazırladığı eşsiz sofrasında bizi misafir etti. Birde güzel sohbet ettik. Güldük, sevindik. Kahramanmaraş’tan dem vurup hasbihal ettik. Sizlere de bu kıymetli insanın selamını ulaştırıyoruz.

Bir Kahramanmaraşlı daha!

Kahramanmaraşspor’un adını duyan Kahramanmaraşlılar ellerinden geldiği kadar bizlere ulaşmaya çalıştı. Konakladığımız otel ile yakın ilişkisi olan Erdek’in tatlı ve dondurma yüzü Maraşlıoğlu Pastanelerinin genç Kahramanmaraşlısı Batuhan Maraşlıoğlu ile de tanıştık. Kahramanmaraşspor’lu oyuncuları kendi evlerinde gibi hissettirmek için Maraş usulü tatlısını kucakladığı gibi o da ikram yapmaya koştu. Oturduk sohbet ettik. İkram ettiği leziz tatlı ve dondurmalardan yedik. Onunda selamını iletelim üzerimizde kalmasın. Tanıştığımız diğer Kahramanmaraşlılar ile de ortak bir dilekte bulunduk. Tek temennimiz Kahramanmaraşspor’umuzun başarısı. Kalın sağlıcakla.

Serdar Bursalı

Erdek - Balıkesir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA