TRANSFER OLUR, BU İŞ BİTER DEDİK VE OLDU!

Daha önce ki köşe yazımda 'Transfer bekleyişi var' dedim ve açıklamasını yapıp, kendimce yorumlamıştım. Yani şimdilik oldu...

TRANSFER OLUR, BU İŞ BİTER DEDİK VE OLDU!
TRANSFER OLUR, BU İŞ BİTER DEDİK VE OLDU! Serdar BURSALI
Advert

Daha önce ki köşe yazımda 'Transfer bekleyişi var' dedim ve açıklamasını yapıp, kendimce yorumlamıştım. Yani şimdilik oldu...

Kahramanmaraşspor'un lig öncesindeki eksiklerini, hazırlıklarını ve psikolojik olarak baskı altında olduğunu belirtmiş, en önemli konu ise teknik heyetin takıma takviye istediğini ve bu isteğin yönetim tarafından da anlayışla karşılanıp, doğur adımlar atarak kendilerini kanıtladılar.

Teknik heyet, geçen üç haftada takımdaki eksikler, çok önemli ihtiyaç olarak görünen mevkilerdeki futbolcu yetersizliğinden dolayı, beklentilerden düşük performans ve oyun anlayışı ile sahada var oluş direnişi gösterdiler.

Bu oyun, hem bir çok kamuoyu kesimi tarafından, hem de taraftarlar kesimi tarafından büyük tepki ile karşılanmıştı.

Ben de bu tepkilerin gereksiz olduğunu biraz sabredilmesi gerektiğini ve şans verilmesi gerektiğini yazmış, istenilen mevkilere istenilen kapasite ve yetenekte futbolcuların takviyesiyle bu takımın eksikleri giderileceğini, artık sahada mücadele eden, taktik anlayışıyla da sahada göz dolduran bir takım yapısına bürüneceğini izah etmeye çalışmıştım.

Beklenen oldu ve Kahramanmaraşspor gerekli transferlerle takıma takviye yapıp, göze hoş gelen arzulu bir takım hüviyetine kavuştu.

Son Gaziantepspor maçında da bunu herkese gösterdi.

Ve iddia ediyorum, bu takım ilerleyen günlerde bir çıkış yakalayıp, öz güvenini de kazanırsa, bu ligin en flaş takımı olacaktır.

En önemli unsurda özgüven zaten!

Takım içerisinde ki özgüven bir nebzede olsa geçen yıldan var, çünkü takımda geçen yıldan kalan bir çok futbolcu var, Onur Berber ve Zafer Özden misali...

Onur ve Zafer hırsı ve mücadelesiyle 2. Ligde takım ateşleyen en önemli isimlerdi.

Zor zamanlarda inatçı futbolu ile birlikte inançlarıyla da bir anda ortaya çıkıp takımı ayağa kaldırıyorlardı.

Bu isimlere tecrübesiyle Dabo, futbola aç yeteneğinin fark edilmesi azmiyle de Oseni ve İzu, özellikle de PTT 1. lig tecrübeli, ve A-2 Milli patentli Berat Çetinkaya'nın da katılması ile birlikte Kahramanmaraşspor apayrı bir havaya büründü...

İnşallah ilerleyen günlerde bu takım bir de çıkış yakalarsa büyük özgüven kazanmış olacak, kaldı ki özgüven geldiğinde takımın kazanma hırsını iki katına çıkaracaktır.

Bu durumda Kahramanmaraşspor kendi istediği oyunu sahaya yansıttığında PTT 1. Ligde bir çok takımın canını yakacak, beklenmeyen performansıyla da izleyenlerini şaşırtıp, en flaş takım olarak göze çarpacak!

Özellikle Oseni'ye dikkat çekmek istiyorum, kariyerinde CSKA Moskova, Vietnam V-Ligi'nde Hoang Anh Gia Lai takımında top koşturan ve bir ara Nijerya U-17 Milli'de de forma giyen bir isim!

Kariyeri dikkat çekici, CSKA Moskova, Nijerya U-17 Milli formalarıyla ter dökmüş, ve şimdi de Milli takıma çağrıldı. Hoang Anh Gia Lai takımında 18 maçta 10 gol, 8 asist, yani oynadığı her maçta gol garantili bir futbolcu!

Nijeryalı oyuncu önümüzdeki sezon yönetimi çok terletecek yetenekte...

Eğer bulunduğu ortamı ve potansiyeli iyi değerlendirirse, kaprise girmeyip oyun anlayışında şımarmazsa, futbolunu ciddiye alıp kendini geliştirmeye adarsa, bu ligin en iddialı en gözde oyuncularından biri olur... Buda kariyerinde kendisine çok büyük başarılar kazandırmayı sağlar ki, kendisini süper lig takımlarında  bulma şansı var!

Yeteneklerini her geçen gün bir yenisini ekleyip kendini geliştirirse başta bir çok Anadolu takımı olmak üzere süper ligin gözdesi olacaktır! Yaş olarak da daha genç, 22 yaşında olması da önümüzdeki yıllarda kendisini süper ligde göre biliriz anlamını taşıyor, buna şaşırmayalım!

Bir diğer yetenek İzu!

Oseni gibi İzu'da  Milli takım kadrosuna dahil edildi, çok yakından tanıdığımız Fenerbahçeli Emmanuel Emenike'yle birlikte Nijerya milli takımında bulunuyorlar!

23 yaşındaki İzu Oseni'ye göre çok daha fazla çalışmak zorunda, yetenekli mi? Elbette yeteneği var, ama Oseni kadar kondisyonlu ve fizik gücü yeterli değil!

Başarılı olmak, kendisini kanıtlamak istiyorsa, tekniğiyle fizik gücünü de doğru orantılı çalıştırıp, kendini futboluna daha çok vermeli...

Kondisyon çalışmalarıyla fizik gücüne baya bir yükleme yaparak, daha çok koşup gerçek yeteneğini ortaya çıkarmak zorunda!

Oseni süper ligde oynaya bilecek kapasiteye kolay ulaşa bilir ama, İzu, Oseni'ye göre daha çok çalışarak kendini ispatlamak zorunda!

Öten yandan bizim için asıl olan Kahramanmaraşspor...

Kahramanmaraşspor'da  bu futbolculardan da iyi para kazana bilir! Takımda tutamasalar bile bu fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerek!

Teknik heyetin beklediği transferler şimdilik yapıldı, artık bu malzemeleri elinde bulunduran Teknik Direktör Besim Durmuş'a büyük iş düşüyor.

Bu kadroyu en iyi şekilde kullanıp, hiç olmazsa bu ligde var olduğunun etkisini gösterebilecek oyun anlayışına dönmesi gerek!

 

Her ne olursa olsun yine de Besim Hoca'nın işi çok zor, Allah yardımcısı olsun!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA