YAZIKLAR OLSUN!

Her fırsatta Kahramanmaraş ekonomisine destek vermek, faydalı olmak, hizmet etmek istediklerini belirten, ancak Kahramanmaraşlının aş ocağına su döken firma acaba hangi mantıkla Kahramanmaraş'a katkı sağlamayı, faydalı olmayı düşünüyor!

YAZIKLAR OLSUN!
YAZIKLAR OLSUN! Serdar BURSALI
Advert

Kahramanmaraşspor'un PTT 1. Ligde olması Kahramanmaraş için fırsatlar zincirinde ölçüsü, boyutu ne kadar bunu biliyor mu acaba?

Bilmiyorsa hiç araştırıp analizini yaptı mı?

Yaptıysa ne derece ölçülendirdi, ne kadar değerli olduğunun farkında mı?

Bu fırsatı yeteri kadar ölçülendiremediyse bir bilene sorup öğrene bilme zahmetine de mi girmedi?

Bu fırsat sadece Kahramanmaraş için değil, kendisi içinde büyük prestij ya da büyük avantaj olduğunu neden fark edemiyor?

Daha önce köşe yazılarımın bir çoğunda futbolun bir il için, halkından tutun, sanayisine, kültürüne, turizmine tanıtım anlamında büyük ölçüde katkılarından bahsetmiştim.

Bunları tekrar tekrar yazmam gerekiyorsa elimden gelenin daha fazlasıyla yazmaya da çalışırım.

Çünkü, bu memleketin menfaatlerine, çıkarlarına katkı sağlayıp, ufkuna ışık tutacaksa büyük emekler, çabalar göstermeye her daim hazırım...

kendi menfaatlerimi bile gözden çıkartıp, ki menfaat ve çıkarım içinse asla kalem oynatmadım. Eğer öyle bir niyette olduğum düşüncesi varsa da gözüme dizime dursun!

Cenabı Rabbül Alemin kısmet etmesin, yedirmesin!

Gelelim futbolun yani PTT 1. ligdeki Kahramanmaraşspor'un kente faydasına, kazancına...

Öncelikle Türkiye genelinde bir çok insanın Kahramanmaraş'ın hangi bölgede bulunduğunu bile bilmeyen insanların öğrenmesine olan katkısı, yani artık Kahramanmaraş'ta var diyecekler!

İkinci mesele rakip takım taraftarları bu kente geldiğinde, bu kentin kültürünü tanıyacak, halkına ısınacak!

Turizm anlamında Anadolu'nun bir çok yerinde olmayan tarihi havasını fark edip, teneffüs edecek! Hani siz bir de turizm şirketiydiniz ya sözüm ona...

Bu kente misafir gelen taraftarlar bir günde olsa konaklayacaklar konaklama ücreti, yemek yiyecek ve her bir kişi işin sadece bir yemek yese en az 10 TL harcasa, bin kişi veya iki bin kişi  olduğunu var sayarsak, bir günde 10 bin TL veya 20 bin TL! Ne demek bu ya bir bakın Allah rızası için!

Yani esnaflar bir günde sadece bir öğün yemekten 10-20 bin TL gelir elde edecek. Buda demektir ki 10 veya 20 işçinin aylık maaşı demek, velhasıl kelam esnaftan ziyade bir 10 veya 20 işçinin ekmek yemesi demek!

Sadece esnaflar değil! oradaki çalışan işçilerinde maaşının elde edilmesi demek!

Diğer haftalarda oynanacak maçları da düşünürsek ve misafir takım taraftarlarının diğer keyfi harcamalarını da düşünerek hesap yaparsak, dondurma ve biberimiz meşhur ya hani, bu tür ekstra harcamalarda yaptıklarını katarsak işin içine Kahramanmaraş için devasa gelir demek, sadece bu futbol diyerek baktığımız ama bir çok fırsatların temel aracı olan bu mücadeleler!

Ekstra ekonomi hareketliliği olan bu kapı eğer ihtiyaç sahibinin cebine girdiğinde ise "Allah Razı Olsun" diye dua etmesi ahir dünyada da bize çok faydası olacak yani!

Hani bir de Müslüman'ız ya Elhamdülillah! Sevabımıza da etkisi olacak yani bu futbol kapısı!

Ama Müslümanlığına kıl kondurmayan bazı zihniyetler bundan mahrum bırakacak bizi maazallah!

Üçüncü mesele rakip takımın yöneticileri sanayimizi görecek, tanıyacak... Belki de ticari anlaşmalara zemin hazırlayacak bu futbol kapısı... Bu katma değerin detaylarını hesap edecek kapasite de vardır umarım, futbolun anlamını anlamakta zorlanan zihniyetlerde.. Yoksa vay halimize!

Bu hesabı yapamayacak kadar da düşüncesiz değillerdir umarım...

Yoksa ağlanacak halimize misafir takım taraftarı gülüp geçeceklerdir.

Kazanalım derken bir de komik duruma düşeriz alimallah!

Sonra da neden gelişmiyoruz diye kös kös düşünüp dururuz işte!

Kendi elimizle kendi gözümüzü kör ediyoruz, asıl mesele de bu işte!

Kendi takım taraftarımız bile tepki olarak bu firmayı tercih etmediğini düşünürsek, bırakın vatandaşın ekmek yemesini, kendi ekmek teknelerini nasıl yürütmeyi planlıyorlar  acaba bu zihniyetler sahibi kişiler!

Bir otobüsü bile Kahramanmaraşspor'a çok gören şahsiyetlere duyurulur!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA