ŞİMDİ OTURUP BİR SUÇLU ARAYALIM!

Soralım bilenlere, bu takımın bu halinden kim sorumlu diye?

ŞİMDİ OTURUP BİR SUÇLU ARAYALIM!
ŞİMDİ OTURUP BİR SUÇLU ARAYALIM! Serdar BURSALI
Advert

Sizce Teknik Direktör Besim Durmuş mu suçlu? Yoksa sahaya çıkan 11 futbolcumu? Belki de kulüp başkanları Ferudun Kolat ve Ufuk Bilgetekin suçludur?
Bu soruyu ilerleyen haftalarda daha sık soracağız.
Evet, orta da gerçekten bir suçlu var. Bu suçluyu bulmak o kadar da zor değil. Bence bu takımın başarısız oluşunun suçlusu ne teknik direktör Besim Durmuş, ne sahaya çıkan 11 futbolcu, nede kulüp başkanları Ferudun Kolat ve Ufuk Bilgetekin.
Burada bir suçlu varsa o da biziz. Çeyrek asır beklediğimiz başarıya bir adım kalmış, o son adımı atacak ruhun bizde kalmaması bizi suçlu yapar.
Kahramanmaraşspor’u bu seviyeye getiren futbolcular ve yönetim bence suçlu değil kahramandır.
Bundan sonrası için bizlerin bir şeyler yapması gerekiyor.
Belki şuanda soruyorsunuzdur? 26 yıldır sahip çıkmayan insanlar şimdimi sahip çıkacak diye!
Evet bugüne kadar sahip çıkmamışlar. Ancak bütün Türkiye’nin takip ettiği televizyon kanallarında Kahramanmaraşspor’un içler acısı durumundan bahsetmeleri bir Kahramanmaraşlı olarak benim kanıma dokunuyor.
Bu duruma kulak tıkayanlar ve görmezden gelen insanlar bu takımın ve şehrin kaderinden sorumludur. İşte gerçek suçlular onlardır.
Sezon sonu Kahramanmaraşspor ikinci lige düşerse ben ne Teknik Direktörü, ne kulüp başkanlarını ne de futbolcuları suçlarım. Suçlayacağım insanlar yine bu şehrin insanlarıdır.
Bizim yaptığımız iş bir babanın oğlunu evlendirdikten sonra ondan vazgeçmesine benziyor. Kahramanmaraşspor’un künyesinde A.Ş. yaza bilir. Kulübün sahibi Kahramanmaraşlı da olmaya bilir. Ancak o takım bu memlekette yaşayan beşikteki sabisinden, gurbetteki edesine kadar Kahramanmaraşlılarındır.
Şanlıurfaspor maçı ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Geçen haftaki yazımda söylediğim gibi ‘Kale savunmakla savaş kazanılmaz’
Eğer başarı istiyorsak cesur olacağız. Ancak takımın şuanda oyunu riske etmeye lüksünün de olmadığını iyi biliyorum.
Bizim kadromuzun ofansif bir yapısı yok. Daha defansif bir kadro yapısına sahibiz. Bu durum bizi galibiyetlerden uzaklaştırıyor.
Ayrıca takımın defans haricinde tüm alanlarda etkisiz olmasının en büyük sebebi de pas trafiği oluşturamamalarıdır. İki futbolcu üst üste iki defa paslaşamıyor, verkaçlarda başarı sağlanamıyor ve paslar yerini hiç bulmuyor.
Öte yandan zor bulduğumuz gol pozisyonlarını da kolayca harcaya biliyoruz. Bunlar eksikliktir ve tamamlanması mümkündür. Bizim en büyük eksikliğimiz takıma olan desteğimiz. Geçen sezon sonunda olduğu gibi bir ‘Maraş Aslan’ı ortaya çıksın ve o ruhu oluştursun. Şanlıurfasporluların birlik ve beraberliğini herkes görmüştür. Eğer bir iddian varsa böyle piyasaya çıkarsın. Kahramanmaraşspor’un böyle bir iddiada bulunması için de şehrin arkasında durması gerekiyor. Beklenen destekler gelecekse biran önce gelsin, gelmeyecekse de taraftarlar boş yere ümitlenmesin. Bu duygu ve düşüncelerle tüm spor severlere SPORLA DOLU GÜNLER diliyorum.


Cebrail Sarı Köşe Yazısı Kahramanmaraşspor Manşet Gazetesi Spor Yazarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA