TRANSFER BEKLEYİŞİ VAR!

PTT 1. Ligin ikinci haftasında evinde Ankaraspor'u ağırlayan Kahramanmaraşspor'un oyun sistemi bir çok kişi tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

TRANSFER BEKLEYİŞİ VAR!
TRANSFER BEKLEYİŞİ VAR! Serdar BURSALI
Advert

PTT 1. Ligin ikinci haftasında evinde Ankaraspor'u ağırlayan Kahramanmaraşspor'un oyun sistemi bir çok kişi tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

Sezon öncesi Kahramanmaraşspor'un takıma kattığı bir çok oyuncunun yanında, hemen hemen bir ay önce de Fethi hocadan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Besim hoca getirilmişti.

Takım kampına katıldıktan sonra mutlaka yönetime bir rapor sunmuştur. Bu raporun içerisinde mutlaka takımda görmek istediği futbolcuların listesini verip, listesinden en az 3-5 ismin bu takıma katılmasını  istediğine inanıyorum.

Takımın başına geçer geçmez denemeye gelen oyuncularında raporunu vererek istemediği oyuncuların da isimlerini yönetime sunup, mali konumları da değerlendirerek ona göre takviyeler yapılmasına karar vermiştir mutlaka...

Ankaraspor maçı sonrası yaptığı açıklamaların içerisinde de her ne kadar hazırlık aşamasında olduğunu izah etmeye çalışıp, oyuncularının istenilen seviyeye gelemediğini, konsantrasyon eksikliğinden bahsederek, rakiplerinin kendilerinden daha üstün bir kadroya sahip olduğunu kabullenerek, inceden inceden bir kaç isim haricinde rakiple mücadele edecek kadroya sahip olamadıklarını anlatır gibiydi.

Yönetime sitem olarak değil tabi ki, bundan eminim ki, işin başında bu durumlarda ele alınıp ona göre anlaşılmıştır.

Besim hocanın beklentilerini anlamak için çokta fazla futboldan anlamak gerekmiyor aslında, takımın oyun sistemine bakarsanız bu gerçekleri görmemek için baya baya futbolun dışında olmak gerekiyor!

Çünkü, eğer yeterli seviyede gücünüz yoksa rakibi hem durdurma mücadelesine girersiniz, hem de rakibin boşluklarını arayıp kontra ataklarla rakip sahaya geçip gol aramak zorunda kalırsınız. Aslında bu deplasman takımlarının bir çoğunun özelliğidir tabi ki...

Eğer deplasmanda oynuyorsanız, rakibinizden den üstün becerikli oyunculara ve yeteneklere sahip değilseniz mutlaka rakibi önce durdurup sonra hızlı ani gelişen ataklarla gol aramak zorunda kalırsınız.

Yok rakipten üstün bir kadroya sahipseniz zaten rakip sizi durdurmaya kalkacaktır.

Kahramanmaraşspor kendi evinde bile kontra atak oynamaya çalışıp, rakibi durdurmaya çalışıyorsa demek ki gerçekten Besim hoca kadroya yeni isimlerin katılması zorunluluğunu hissedip, beklemeye aldı kendisini...

Bu özelliklerde PTT 1. lige çıkmış yeni bir takım için hele hele, yeterli seviyede ekonomik gücünüze yoksa kadro zenginliğinizde kısıtlıdır. Özellikle de Kahramanmaraşspor'dan bahsediyoruz.

Geçen yılı hatırlatmama gerek yok, herkes tarafından net bir şekilde biliniyor. Geçen yıl bile bu takım çok büyük zorluklarla şampiyon olup geldi bu lige...

Bu yüzden de, ne geçen yılı eleştirmenin, ne bu yılın başlangıcını eleştirmenin, ne de Besim hocayı eleştirmenin anlamı yok!

Bu lig, ikinci ligde oynadığımız takımlardan daha üst düzey bir takımlar platformudur. Çok net bir şekilde belliydi de zaten.

Hem ligi, hem takımı her yönüyle tarttığımız zaman çokta fazla bir şey beklememek gerekiyordu işin aslıda...

He diyeceksiniz ki, bu iş olmayacak mı?

Olacak tabi ki mutlaka!

Yani bizim gördüklerimizi bizim düşündüklerimizi yönetim görmüyor mu? düşünmüyor mu?

Mutlaka her anlamda analizlerini, yapılması gerekenleri yapmak için bir planları vardır...

Tıpkı net bir şekilde anlaşılan Besim Hocanın beklentilerinin olduğu gibi...

Benim gözlemlediğim, bu takıma iki orta saha oyuncusu biri ön libero, defansla orta saha arasındaki boşluğu dolduracak, pres yapıp top çala bilen, defanstan aldığı topu orta sahaya iyi aktarıp oyun kuruculuğun başlangıcını yapa bilecek kapasitede bir oyuncu.

Diğeri orta sahada takımı ateşleye bilen, teknik becerilere sahip, ara paslarıyla forvet hattına topu aktara bilen, fizik gücü iyi yani 10 numara oynaya bilecek ligin tecrübesine sahip, oyun kurucu özelliği olan orta saha lazım.

Kanatları göz önünde bulundurup, stoper mevkisini de düşünerek, transfer bekleyişi var yani Besim hocanın...

Bu takıma en az 3-4 tane takviye yapılması konusunda yönetimden söz de almış gibi bunu nerden anlıyorsun derseniz de, Besim hoca hiç tedirgin değil, gayet çok rahat, basın açıklamasındaki tavırlarından anlaşıldığı gibi!

 

Yani transfer bekleyişi var!

Ömer Boyalı Kahramanmaraşspor Analiz Köşe Yazısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA