BU TAKTİK TUTAR!!!

PTT 1.Lig’de ilk iç saha maçını oynayan ve ligdeki ilk puanı ile tanışan FV Kahramanmaraşspor’da sahadaki futbol ilerisi için umut verdi.

BU TAKTİK TUTAR!!!
BU TAKTİK TUTAR!!! Serdar BURSALI
Advert

PTT 1.Lig’de ilk iç saha maçını oynayan ve ligdeki ilk puanı ile tanışan FV Kahramanmaraşspor’da sahadaki futbol ilerisi için umut verdi. Benim şampiyonluk favorilerimden olan Ankaraspor karşısında bu kadar az pozisyon vereceğimizi doğrusunu söylemek gerekirse beklemiyordum. Kadro yapısı olarak bizden çok daha iyi ve hücumda hızlı oyunculara sahip olan Ankaraspor karşısında bana göre elindekinin en iyisi ile sahaya çıkan temsilcimiz, sabırlı oyununun karşılığını puan ile aldı.

                Geçtiğimiz sezon takımın başına getirilen Feti  Çokkeser ile başarılı bir sezon geçiren Kırmızı Beyazlılarda sezon başı yapılan teknik ekip değişikliği beni bir Kahramanmaraşlı olarak çok üzmüştü. Yeni teknik ekip ile ilgili ciddi endişelerim vardı ancak son maçtaki taktik anlayış beni ziyadesi ile memnun etti. Okuduğum köşe yazarlarından, karşılaştığım taraftarlarda dahil olmak üzere (Serdar Bursalı hariç) hiç kimse oynanan oyundan memnun değil.  Tabi ki eleştiri olacaktır mamafih Durmuş Hoca’nın takımın başına geç geçtiğini unutmamak lazım. Belki de ligin kadro değeri olarak en zayıf takımı olduğunun da altını çizersek tecrübeli teknik adamın sahaya elindekinin en iyisi ile çıktığını da görmüş oluruz. Çoğu kimseye göre 5-4-1 bana göre ise 3-6-1 şeklindeki saha dizilişi Kahramanmaraşspor’un yapısına ve kadrosuna en uygun diziliş...

                Her geçen gün gelişen futbol dünyasında birçok teknik adam farklı taktikler ile büyük başarılar elde ediyor. Yunanistan milli takımının Avrupa şampiyonu olması tamamen Otto Rehhagel’in taktik anlayışı ile kazanılmış bir başarıdır. Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın en büyüğü olan Bayer Münih gibi üst düzey takımlarda sahaya benzer bir diziliş ile çıkıyor.

SIKI TAKIM OLMAK…

Karşılaşma sonrası açıklama yapan teknik direktör Besim Durmuş; "Savaşan, agresif tavır ortaya koyan, birlikte ortak akıl etrafında mücadele eden bir yapıyla, Ankaraspor'a karşı mücadele etmek istiyorduk. Bu noktada da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Tabi ki iyi mücadele oldu, çok pozisyon vermedik. Bizim de pozisyonumuz yoktu ama onlarda çok pozisyon yakalayamadı. Topun hakimiyeti onlarda olsa bile, iyi mücadele verdiğimizi düşünüyorum. Ama tabi seyircimize galibiyet hediye etmek istiyorduk fakat olmadı. Üçüncü bölgede de birkaç kontra atakta yakaladık ama ikinci golü bulamadık. Bugün itibariyle kazanamasak da bu ligde bir puan, bir puan. Hem güven açısından hem de  adaptasyon sürecini atlatarak sıkı bir takım yaratma noktasında bu gün aldığımız bir puan önemli.” İfadelerine yer vermiş.

Yapılan açıklamada iki cümlenin altını çizmek istiyorum. Birincisi; Savaşan, agresif oynayan Kahramanmaraşspor yapısı. İkincisi ise; adaptasyon sürecinden sonra oluşacak sıkı takım… Üzülerek belirtmeliyim ki ülkemizde kredisi en düşük olan iş kolu şüphesiz teknik direktörlük! Birçok takımın sezon içerisinde iç çamaşırı değiştirir gibi teknik direktör değiştirdiğine şahit oluyoruz. Hatta Bursaspor’u geçtiğimiz yıl üst sıralara taşıyan ve yeni sezon planlamalarını da yine Hoca üzerine yapan Yeşil Beyazlılarda sezon başında Hikmet Karaman’ın bileti erken kesildi.  Eleştiri her zaman olacaktır. Fakat işini doğru yapan yada bizim şu anlık öyle umduğumuz Besim Durmuş’a biraz zaman tanımak lazım. Saygılarımla…

 

 

 

 

gÖKHAN dÖKÜCÜ Köşe Yazısı KMS Kahramanmaraşspor Maraşspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
LİDER KOÇ KAHRAMANMARAŞSPOR'DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA
SAFA MEMNUN KAHRAMANMARAŞSPOR’DA