Advert

K.MARAŞSPOR 2-1 ANADOLU SELÇUK (CANLI)

Kahramanmaraşspor - Konya Anadolu Selçukspor canlı anlatım.

K.MARAŞSPOR 2-1 ANADOLU SELÇUK (CANLI)
K.MARAŞSPOR 2-1 ANADOLU SELÇUK (CANLI) Serdar BURSALI

İLK YARI KARNESİ

Kahramanmaraşspor, müsabakanın ilk yarısında çok etkili bir oyun ortaya koydu özellikle müsabakanın ilk yarısının 20 dakikası tamamen rakip alana baskı ile geçti. Zaman zaman Konya Anadolu Selçuk ekibi sol kanadıyla üstümüze gelmeye çalışsada Evren Kilarcı ve Feyyaz Alış bu alanda rakip oyunculara fırsat vermedi. Kahramanmaraşspor, ilk yarı da 3 defa gole çok yaklaştı ve bu pozisyonlarda da yan hakemin bayrağı havadaydı. Özellikle Devrim’in içeriye bıraktı topta Yakup Ramazan golü attı ama yan hakem ofsayt verdi. Maçın tabelasını da bir hamle değiştirdi. Selçuk Kabana seslenen Teknik Direktör Mehmet Bulut, Selçuk Kaban’a sağ kanada hemen gelmesi talimatını verdi. Sağ kanada gelen Selçuk Kaban o dakika topla buluştu ve golü kaydetti.

MÜSABAKA TABLOSU 

Kahramanmaraşspor maça Mesut Balkan, Evren Kilarcı, Yusuf Onur Arıkan, Selçuk Kaban, Devrim Taşkaya, Feyyaz Alış, Fatih Şen, Kazım Dülger, Yakup Ramazan Zorlu, Aytürk Halil Hocaoğlu, Eser Akbaş 11’i ile çıktı. Yedeklerde ise İsa Bozdere, Uğru Erdoğan, Hayrettin Cengiz, Barış Çiçek, Serbay Yağız, Evren Horazal, Kayahan Arduç ilk 18’lik kadroda yerini aldı.

Konuk ekip Konya Anadolu Selçukspor ise Mücahit Atalay, Özkan Taştemur, Ali Kuleli, Regaip Başdağ, Oğuz Gürbulak, Burak Saban, Ali Dere, Abdulkadir Kuzey, Berat Çetinkaya, Volkan Koçaloğlu, Maksut Taşkıran yer aldı. Yedeklerde ise Emre Selen, Gökhan Karaman, Ahmet Karaman, Muhammet Yürükuslu, Eren Açıkgöz, Serhat Yazgan, Süleyman Türkeş 18'lik kadroda yer aldı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

DK (1) : Müsabaka başladı.

DK (6) : Oyunun geride kalan 6 dakikalık bölümünde Kahramanmaraşspor daha baskılı bir poyun ortaya koyuyor.

Dk (14) Sol kanattan gelişen Kahramanmaraşspor atağında Yusuf topu Selçuk’a aktardı. Selçuk ise rakibini geçerek ceza alanı çaprazından ortasını yaptı. Aytürk ise pasa yöneldi aşan top ise Yakup Ramazanda kaldı. Yakup ise 2 hamlesinde defansa kaptırdı.

Dk (18) Konya Anadolu Selçukspor ceza alanı çaprazından serbest vuruş kazandı. Oğuzhan’ın kullandığı serbest vuruşta Evren topu kafa ile kornere çeldi. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk (21) Kahramanmaraşspor sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Fatih Şen ile içeri gönderilen top kalecide kaldı.

Dk (29) Sol kanattan gelişen Konya atağında Ali topu ceza alanına sızan Volkan’a gönderdi. Volkan ise ters köşeye aktarmak istedi top defanşa çarparak kaleci Mesut’a yöneldi. Mesut ise topu rahat kazanarak atağı önledi.

Dk(32) Sol kanattanatağa çıkan Konya ekibinde Burak topu ceza alanı içerisinde yer alan Ali’ye aktardı. Ali ise arka direğe gönderdiği topta Abdulkadir son anda dokundu top auta gitti.

Dk(35) Sol kanattan atağa çıkan Konya ekibinde Ali Akdere topu içeri göndermek istedi, Evren topu kornere çeldi. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk(37) Ani atağa çıkan Kahramanmaraşspor’da Devrim uzun aktarılan topa koştu, topa yetişemeyince topu kaleci Mücahit taça gönderdi.

Dk(42) Sağ kanattan gelişen atakta Kahramanmaraşspor’da Yusuf topu Devrime gönderdi. Devrim ise içeri aktardığı topta içeri aktarılan topa Yakup Ramazan topu gole çevirdi ama gol öncesi Devrim’in faulü nedeni ile gol geçersiz sayıldı.

Dk(45) Oyuna 1 dakika ilave edilirken, sol kanattan gerçekleşen Kahramanmaraşspor atağında Devrim ortaladı, Sağ kanattan içeri gönderdiği topa Selçuk kaban gelişine vurdu ve top kalecinin çıkarmak istemesine rağmen yerden filelerle buluştu. 1-0

Dk(45+1) Gol sonrası Konya ekibi ani atağa çıksa da zamanı iyi değerlendiremedi ve soyunma odasına 1-0 mağlup giriş yaptı. 

Karşılşamanın ilk yarısı sona erirken 2. Yarıda siz okuyucularımızla Gazeteci İlker Yiyen'in ve Serdar Bursalı'nın yorumları ve müsabaka da yaşanılan anlar ile beraber olacağız...

İKİNCİ YARI; 

Dk(47) Sol kanattan Aykut ve Eser ile atağa çıkan Kahramanmaraşspor’da içeri gönderilen topa Kaleci ile Ramazan aynı anda çıktı. Ramazan’ın ayağı Kaleci’ye çarptı. Kaleci yerde kaldı. pozisyon gereği ise Yakup Ramazan Zorlu sarı kartla cezalandırıldı.

Dk(52) Orta sahadan gelişen atakta Kahramanmaraşspor’da Fatih topu içeri aktarmak istedi. defans ise topa ayak koydu. 

Dk(54) Kahramanmaraşspor sol kanattan çıktığı atakta Devrim ceza alanına girmek istedi. Volkan ise faul yaparak Devrim’i önledi. Hakem ise pozisyonu sarıkart olarak değerlendirdi ve Kahramanmaraş serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşta ise Fatih direk kaleye gönderdi. Topu kaleci Mücahit kontrol etti.

Dk(58) Konya ekibi orta sahadan hucuma çıktı. Volkan’ın hareketlendirdiği atakta Ali topu sağ kanata çekti. Sağdan ortasını yapan Ali Dere içeri ortasını yaptı topa Mesut çıkarak atağı önledi.

Dk (59) Karşılaşmanın ilk yarısının ilk değişilkliğini Konya ekibi Ali Dere’yi oyundan alarak yaptı. Oyundan çıkan Ali Dere’nin yerine Süleyman Türkeş girdi.

Dk(62) Sol kanattan gelişen Konya atağında karambolde kalan topa Konya ekibinde Ragıp sahip çıktı ve kaleye gönderdiği topu takip eden Kaleci Mesut yatarak sahip çıktı.

Dk(64) Ani atakla yüklenen Konya ekibinde Sol kanattan Oğuz içeri gönderdi. topa sahip çıkan Volkan sert şutunda top kaleci Mesutta kaldı.

Dk(68) Sağ kanattan gelişen atakta Konya ekibinde Ali Kuleli ceza alanına gönderdiği topa Maksut sert vurdu Kaleci Mesut çıkardı. Dönen topa Burak vurdu top üst direkten döndü, dönen topa Süleyman dokundu ve top filelerle buluştu. 1-1

Dk(71) Her iki takımda oyuncu değişikliğine gitti. Konuk ekipte Maksut Taşkıran oyundan çıkarken yerine Eren Açıkgöz dahil oldu. Kahramanmaraşspor’da ise Yakup Ramazan Zorlu oyundan çıkarken yerine Uğur Erdoğan girdi. 

Dk (75) Kahramanmaraşspor’da Devrim Taşkaya çıkarken yerine Serbay Çiçek oyuna dahil oldu.

Dk(80) Ani atakla yükelenen Kahramanmaraşspor’da ceza alanı dışından Eser Kaleye topu gönderdi. Top üstten auta gitti.

Dk(82) Her iki takımda oyuncu değişikliği ile oyunu durdurdu. Konuk ekip Konya da Abdulkadir oyundan çıkarken yerine Gökhan oyuna dahil oldu. Kahramanmaraşspor’da ise Devrim oyundan çıkarken Kayahan Arduç oyuna katıldı.

Dk(85) Kahramanmaraşspor sol kanattan yüklendi. Ortayı açan Serbay  içeri gönderdiği topta Selçuk şık bir plase ile topu filelerle buluşturdu. 2-1

Dk (87) Konya ekibi gol arayışı için yüklendi ve ceza alanı içerisinde çoğaldı. Gökhan ile kaeyi yoklayan Konya ekibi Süleyman ile gole yaklaştı sert şutu üstten auta gitti.

Dk (90) Her iki takımında çabaları devam ederken normal süre 2-1'lik skorla tamamlandı ve maça en az 4 dakika ilave edildi.

Dk(90+4) Sol kanatanna gerçekleşen atakta Konya ekibinde Süleyman Sarıkart gördü. Müsabakadaki uzatılan 4 dakikada gol olmayınca müsabaka 2-1'lik skorla sonuçlandı.

 

Kaynak: KAHRAMANMARAŞ’TA BUGÜN GAZETESİ- İLKER YİYEN)  

    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHAMMED ENES YILMAZ KAHRAMANMARAŞSPOR'A 1,5 YILLIK İMZAYI ATTI!
MUHAMMED ENES YILMAZ KAHRAMANMARAŞSPOR'A 1,5 YILLIK İMZAYI ATTI!
SON DAKİKA : İŞTE FORMA ÖDEMESİ YAPANLARIN LİSTESİ!
SON DAKİKA : İŞTE FORMA ÖDEMESİ YAPANLARIN LİSTESİ!