GÜREŞTE FIRTINA GİBİ ESİYORUZ

2’nci Lig Büyükler Serbest A gurubu Güreş müsabakaları, şehrimizde düzenlendi.

GÜREŞTE FIRTINA GİBİ ESİYORUZ
GÜREŞTE FIRTINA GİBİ ESİYORUZ Serdar BURSALI
Advert

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığınca, 2015 sezonu faaliyet programında yer alan 2’nci Lig Büyükler Serbest A gurubu Güreş müsabakaları, şehrimizde düzenlendi. Düzenlenen müsabakalarda, 2’nci Lig Büyükler Serbest Güreş Lig’inde yer alan Türkoğlu Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, Lig’in 3’ncü hafta karşılaşmalarında rakiplerini mağlup ederek, grup liderliğine yükseldi. 

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı ve aynı zamanda Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü olan Ali İhsan Kabakçı, “Ata sporumuz Güreş’te Kahramanmaraş’a verilen önemi tüm Türkiye biliyor” dedi. Güreş sporunun başkenti olarak bilinen Kahramanmaraş, hafta sonu 2’nci Lig Büyükler Serbest Güreş karşılaşmalarına ev sahipliği yaptı. Türkoğlu Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nün yer aldığı, 2’nci Lig Büyükler A grubu Serbest Güreş karşılaşmaları, hafta sonu Kahramanmaraş’ta yapıldı. Yapılan müsabakalar öncesinde İstiklal Marşımız okunarak, seremoni yapıldı. Burada bir konuşma yapan Asbaşkan Kabakçı şunları ifade etti: “Ata sporumuz güreşte Kahramanmaraş’a verilen önemi tüm Türkiye biliyor. Kahramanmaraş’ımızda güreşin şiar edinildiği bu memlekette, pehlivanlar diyarı bu şehirde, 3 kulübümüzün Türkiye güreş liglerinde yer alması başta bizler spor camiası ve güreş camiası teşkilatımız adına sevindirici bir durumdur. Bu vesile ile Kahramanmaraş’ımızda güreşin gündemi gerçekten olağan üstü bir şekilde devam ediyor, büyük başarılar elde ediliyor, bu başarıların devam etmesi adına da bu organizasyonlarımızın, güreş liglerimizin inşallah çok daha kapsamlı bir şekilde büyüyerek, genişleyerek, devam edeceği kanaatindeyim. Bu vesileyle de güreşlerimizin, Türkiye liglerimizin, inşallah Türk güreşi adına gelişmeler kaydederek ve yeni yetişecek alt yapıdan sporcularımıza da güzel çalışmalar ortaya koymaya vesilesi hasebiyle de inşallah, önümüzdeki 2016 yılında Brezilya’da yapılacak başta olimpiyatlar olmak üzere güreş adına lokomotif spor olarak ta başarılar elde edeceği kanaatindeyiz.”

KONUŞMA VE SEREMONİDEN SONRA MÜSABAKALARA GEÇİLDİ

Batıpark spor salonunda yapılan 2’nci Lig Büyükler Serbest Güreş karşılaşmaları birbirinden heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Yapılan Güreş müsabakalarında taraftar ve saha desteğini arkasına alan Türkoğlu Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, rakipleri Ankara Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nü 5-4, Sivas Zara Belediyespor Kulübü’nü 8-1 ve Çorum Teyfik Odabaşıspor Kulübü’nü 6-3 mağlup ederek, 10 puanla A grubunda liderlik koltuğuna oturdu. Güreş Lig’inde 4’ncü hafta karşılaşmaları gelecek hafta sonu ise Ankara’da yapılacak. Müsabakalar da Lig sonunda gruplarında 1’nci ve 2’nci olanlar final maçları oynayacak. Buradan da 1’nci olan 3 takım direk 1’nci Lige adını yazdıracaklar. Son sırayı alan 2 takımda bir alt lige düşürülecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADNAN ERKAN KAHRAMANMARAŞ’A GELDİ
ADNAN ERKAN KAHRAMANMARAŞ’A GELDİ
YERLİ HOCA DÖNEMİ BAŞLADI! GÖREV OSMAN BOZKURT'UN!
YERLİ HOCA DÖNEMİ BAŞLADI! GÖREV OSMAN BOZKURT'UN!