ELBİSTANSPOR’DA FUTBOLCULAR İSYANDA

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden temsilcimiz Elbistanspor’da futbolcular maç öncesi yemek vermeyen Elbistan Belediyesini ve para veremeyen yönetimi protesto etti formalarını sahaya serdi.

ELBİSTANSPOR’DA FUTBOLCULAR İSYANDA
ELBİSTANSPOR’DA FUTBOLCULAR İSYANDA Serdar BURSALI
Advert

Karşılaşmanın sonucundan çok futbolcuların yaptığı eylem konuşuldu.

Ekonomik anlamda zor günler geçiren Elbistanspor’da futbolcular müsabaka öncesi oturma eylemi, sonunda ise formalarını sahada bırakarak soyunmasının yolunu tuttular. Kulüpten alacaklarını tahsil edemediklerini belirten futbolcular tepkilerini bu şekilde gösterirken, mali kriz içerisinde olan yönetim ise yeterli desteği görememekten şikayetçi oldu.

Takımın kapanma derecesine geldiğini anlatan Kulüp Başkanı Erol Bekçi, şampiyonluk paralasıyla başladığımız sezonun ortasında kapanma noktasna geldik. Kimden yardım istesek kapılar yüzümüze kapandı. Bizim de imkanlarımız ve yapacaklarımız belli. Bu takıma herkesin sahip çıkması gerekir. Yoksa küme düşeceğiz” dedi.

Teknik Direktör Şerafettin Tutaş ise, futbolcuların alacaklarını tahsis edemediğini, tepki amaçlı antrenman programına katılmadıklarını, buna rağmen futbolcuların ortaya koyduğu mücadelenin takdire değer olduğunu söyledi.

Tutaş, takımın mali sorununun çözülmesi gerektiğini ifade ederek, kimse sahip çıkmayacaksa takımı kapatalım, herkes evine gitsin diyerek sitem etti.

 

Takım kaptanı Fatih Karaçetin’de, karşılaşma öncesinde hocamızla görüşerek eylem yapacağımızı ilettik. Müsade etti ve tepkimizi bu şekilde ortaya koyduk. Belediye sahip çıkmıyor. Futbolcuların yemeklerini vermiyor. Arkadaşlarımı eve yemeğe ben götürüyorum. Takımın düşdüğü durum ortada diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X